×

در یک نگاه

همایش و رویداد ها
درباره تحول

قرارگاه مردمی تحول اجتماعی در سال 1397 با هدف تلاش در جهت تحقق پیشرفت، عدالت و مقابله هوشمند با آسیب های اجتماعی و همچنین بستر سازی جهت نقش آفرینی مردم در حاشیه شهر ایجاد شد و در سه حوزه پیشگیری از آسیب ها، مقابله با آسیب ها و توانمند سازی و بازآفرینی فرهنگی اجتماعی حاشیه شهر فعالیت خود را در چهار استان آغاز کرد.

رسانه تصویریمشاهده آرشیو

وزیر دادگستری:اکثر کودکان کار از اتباع خارجی هستند

  • 507
  • 0
23فروردین
وزیر دادگستری:اکثر کودکان کار از اتباع خارجی هستندوزیر دادگستری:اکثر کودکان کار از اتباع خارجی هستند
وزیر دادگستری گفت:اگر شهرداری‌ها تفکیک زباله از مبدا را به صورت جدی تر پیگیری کنند دیگر نظاره گر معضل زباله گردی کودکان نخواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری تحول اجتماعی و خبرگذاری مهر،رحیمی وزیر دادگستری در اختتامیه کارگاه نظام حمایت از اطفال و نوجوانان با بیان اینکه اگر بخواهیم جامعه‌ای موفق و پیشرفته داشته باشیم، نیاز به توجه بیشتر به کودکان و نوجوانان هستیم، گفت: از وظایف اصلی ما حمایت از کودکان و نوجوانان است. تجربه حمایت از کودکان و نوجوانان در استان‌ها بسیار متفاوت است و در نقاط گوناگون حمایت از اطفال به شکل دیگرصورت می‌گیرد.

وزیر دادگستری با اشاره به موضوع کودکان کار گفت: اکثر کودکان کار از اتباع خارجی هستند. البته باید از هر کودکی حمایت کنیم. حتی کودکانی که به صورت غیرقانونی در کشور ما حضور دارند.

رحیمی با بیان اینکه ظلم به کودکان از ظلم به هر انسانی سنگین‌تر است، افزود: باید از هر گونه ظلم به کودکان از جمله مجبور کردن آنان به کار جلوگیری کنیم. عده‌ای از کودکان کار از روی ناچاری به کار روی می‌آورند اما تعدادی  دیگر به دلیل حضور باندها مجبور به کار می‌شوند. باندها و کسانی که کودکان کار را مجبور به کار اجباری می‌کنند، مجرم هستند و باید با آنها برخورد جدی شود.

وی با بیان اینکه بیشتر زباله گردی‌ها توسط باندها اداره می‌شود، تاکید کرد: باید این موضوع را به صورت جدی پیگیری کنیم. اگر شهرداری‌ها تفکیک زباله از مبدا را به جدیت پیگیری کنند، دیگر نظاره گر این معضل زباله گردی کودکان نخواهیم بود.

امیرحسین رحیمی، تبریز را شهر بدون کودک کار معرفی و تصریح کرد: باید از سمن‌ها و سازمان‌های مردم نهاد در توجه به کودکان کار حمایت کنیم.

پست قبلی
علائم اعتیاد در نوجوانان
پست بعدی
نشست صمیمانه با حضور استاندار آذربایجان شرقی

نوشته های مشابه

نظرات شما

استفاده از مطالب تحول اجتماعی برای مقاصد اجتماعی و فرهنگی با ذکر منبع بلامانع است.
كليه حقوق اين سايت متعلق به تحول اجتماعی مي باشد