×

در یک نگاه

همایش و رویداد ها
درباره تحول

قرارگاه مردمی تحول اجتماعی در سال 1397 با هدف تلاش در جهت تحقق پیشرفت، عدالت و مقابله هوشمند با آسیب های اجتماعی و همچنین بستر سازی جهت نقش آفرینی مردم در حاشیه شهر ایجاد شد و در سه حوزه پیشگیری از آسیب ها، مقابله با آسیب ها و توانمند سازی و بازآفرینی فرهنگی اجتماعی حاشیه شهر فعالیت خود را در چهار استان آغاز کرد.

رسانه تصویریمشاهده آرشیو

علائم اعتیاد در نوجوانان

  • 282
  • 0
22فروردین
علائم اعتیاد در نوجوانانعلائم اعتیاد در نوجوانان
در این بخش مهمترین نشانه های اعتیاد در نوجوانان را اشاره میکنیم، آسیبی که می تواند جان و مال تعداد زیادی از خانواده‌ها را تهدید کند.

به گزارش پایگاه خبری تحول اجتماعی و خبرگذاری فارس،وابستگی به مواد مخدر، نشانه‌های بسیار گوناگونی دارد که برخی از آنها، از رفتار و ظاهر افراد قابل شناسایی است اما باید بدانید که در نهایت ابتلای افراد به اعتیاد تنها با آزمایشات تخصصی قابل استناد است، به همین دلیل در این گزارش به بعضی علائم و نشانه‌های ابتلای بیماران به اعتیاد اشاره می‌کنیم. در این بخش مهمترین نشانه های اعتیاد در نوجوانان را برخواهیم شمرد، آسیبی که می تواند جان و مال تعداد زیادی  از خانواده ها را تهدید کند.

افسردگی: یکی از عوامل و نشانه های اعتیاد در نوجوانان و جوانان است، تعداد زیادی  از این افراد ممکن است به خاطر وضعیتی که در آن دچار هستند دچار افسردگی باشند.

تغییرات ظاهری: برخی مواد باعث ایجاد تغییرات ظاهری در افراد مصرف کننده می‌ شود، این تغییرات امکان دارد کاهش یا افزایش وزن را در برداشته باشد.

سرخوشی بی مورد: افراد مصرف کننده معمولاً دچار سرخوشی می‌شوند که امکان دارد مناسب با شرایط موجود نباشد و غیر عادی به نظر بیاید.

تغیر خلق و خوی ناگهانی: به طور معمول سوء مصرف به ویژه در جوانان سبب بروز ناگهانی در خلق و خوی فرد در شرایط استرس زا می‌شود.

رفتار مجرمانه و غیر متعارف: فشار اعتیاد آنقدر بالاست که فرد معتاد برای تأمین مواد ممکن است دست به هر عمل مجرمانه ای  بزند و گرفتار شود.

بی خوابی: مواد محرک معمولاً باعث سخت شدن فرآیند خوابیدن می شود، به همین خاطر افراد معتاد طبق معمول برای خوابیدن به داروهای خواب آور وابسته می‌شوند.

پست قبلی
در مزار حاج قاسم آرزوی شهادت کرد،در حرم ا ...
پست بعدی
نشست صمیمانه با حضور استاندار آذربایجان شرقی

نوشته های مشابه

نظرات شما

استفاده از مطالب تحول اجتماعی برای مقاصد اجتماعی و فرهنگی با ذکر منبع بلامانع است.
كليه حقوق اين سايت متعلق به تحول اجتماعی مي باشد