×

در یک نگاه

همایش و رویداد ها
درباره تحول

قرارگاه مردمی تحول اجتماعی در سال 1397 با هدف تلاش در جهت تحقق پیشرفت، عدالت و مقابله هوشمند با آسیب های اجتماعی و همچنین بستر سازی جهت نقش آفرینی مردم در حاشیه شهر ایجاد شد و در سه حوزه پیشگیری از آسیب ها، مقابله با آسیب ها و توانمند سازی و بازآفرینی فرهنگی اجتماعی حاشیه شهر فعالیت خود را در چهار استان آغاز کرد.

رسانه تصویریمشاهده آرشیو

کمک به رفع آسیب‌های اجتماعی از اولویت‌های بسیج دانشجویی است

  • 557
  • 0
7آذر
کمک به رفع آسیب‌های اجتماعی از اولویت‌های بسیج دانشجویی استکمک به رفع آسیب‌های اجتماعی از اولویت‌های بسیج دانشجویی است
مسئول ناحیه بسیج دانشجویی تهران بزرگ گفت: کمک به رفع آسیب‌های اجتماعی از اولویت‌های بسیج دانشجویی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تحول اجتماعی به نقل از گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، همایش گرامیداشت روز بسیج به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد تهران جنوب با حضور علیرضا نادعلی، سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران، صادق مفرد، مسئول ناحیه بسیج دانشجویی تهران بزرگ و جمعی از دانشجویان و مسئولان دانشگاه برگزار شد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب  در این مراسم طی سخنانی گفت: از ابتدای شکل گیری نهضت تا پیروزی انقلاب اسلامی و پس از آن در دفاع مقدس، سازندگی، پیشرفت علمی، اقتدار امنیتی و در هر زمینه ای که انقلاب موفق عمل کرد، بسیج نقش اصلی را بر عهده داشته است.

وی افزود: عامل موفقیت این تشکل داشتن روحیه بسیجی است. روحیه بسیجی یعنی انسان دنبال دیده شدن نباشد یعنی اخلاص به معنای واقعی کلمه.

در ادامه مراسم علیرضا نادعلی، ادامه داد: پیام دوم آذر ماه سال 67 امام خمینی در پی تشکیل بسیج دانشجو و طلبه مرامنامه ماست. بسیجی باید گوش به دهان ولی فقیه باشد. اولویت هایی که امروز رهبری تعیین می‌کنند را بشناسد و در آن میدان‌ها ایفای نقش کند.

بسیج دانشجویی , بسیج دانشجویی , بسیج دانشجویی ,

وی گفت: یکی از مهم ترین این اولویت ها امروز رفع آسیب های اجتماعی است. در این امر بسیج دانشجویی باید با رویکرد انقلابی و نگاه تخصصی ورود کند.

مسئول اسبق بسیج دانشجویی افزود: بسیج دانشجویی دو خاصیت بسیار مهم برای انقلاب دارد اول مطالبه گری در حالی که جوان دانشجو وام دار کسی نیست، عدالت خواهی فطری درونش زنده است و خوش فکر است. دوم اقدام تخصصی، هم نظری هم عملی که این هم برای فرد هم برای تشکل و هم برای جامعه مفید است.

در ادامه مراسم صادق مفرد با اشاره به سخنرانی مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای بسیج دانشجویی گفت: نظام سلطه و نظام اسلامی دائما در حال جنگ هستند. جمهوری اسلامی در مرکز فرماندهی این جنگ است و بسیج دانشجویی در خیمه فرماندهی این جنگ حضور دارد. باید بسیج کنیم یعنی به خط کنیم هرکسی را که دل سوز کشور است برای رفع مسائل کشور. برای این کار سه چیز نیاز داریم اول ایمان صادقانه دوم منطق مستحکم و سوم عزم پولادین.

مسئول حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب نیز در این مراسم گفت: گفتمان ما گفتمان پیشرفت و عدالت است. مطالبه گری صرف دستاوردی ندارد. عدالت و پیشرفت توامان با هم باید باشد. مطالبه گری در کنار حرکت رو به جلو . اصحاب « ما می توانیم » مانند شهید ستاری و شهید طهرانی مقدم آرزوهای 40 سال پیش ما را به دستاوردهای امروز ما تبدیل کردند. راز پیشرفت خودباوری همراه با از خود گذشتن است.

پست قبلی
تفکر بسیجی عامل بازدارنده آسیب‌های ا ...
پست بعدی
نشست صمیمانه با حضور استاندار آذربایجان شرقی

نوشته های مشابه

نظرات شما

استفاده از مطالب تحول اجتماعی برای مقاصد اجتماعی و فرهنگی با ذکر منبع بلامانع است.
كليه حقوق اين سايت متعلق به تحول اجتماعی مي باشد