×

در یک نگاه

همایش و رویداد ها
درباره تحول

قرارگاه مردمی تحول اجتماعی در سال 1397 با هدف تلاش در جهت تحقق پیشرفت، عدالت و مقابله هوشمند با آسیب های اجتماعی و همچنین بستر سازی جهت نقش آفرینی مردم در حاشیه شهر ایجاد شد و در سه حوزه پیشگیری از آسیب ها، مقابله با آسیب ها و توانمند سازی و بازآفرینی فرهنگی اجتماعی حاشیه شهر فعالیت خود را در چهار استان آغاز کرد.

رسانه تصویریمشاهده آرشیو

انسیه خزعلی، معاون رئیس جمهور: وضعیت نزولی فرزندآوری خطرناک است/ لزوم افزایش فرزندآوری

  • 655
  • 0
24آبان
انسیه خزعلی، معاون رئیس جمهور: وضعیت نزولی فرزندآوری خطرناک است/ لزوم افزایش فرزندآوریانسیه خزعلی، معاون رئیس جمهور: وضعیت نزولی فرزندآوری خطرناک است/ لزوم افزایش فرزندآوری
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در خصوص اقدامات لازم برای بهبود وضعیت حجاب زنان گفت: مصوبه و بخشنامه کم نداریم اما اجرایی نمی‌شوند. برای حجاب باید اجرای برنامه‌ها از ادارات و دانشگاه‌ها آغاز شوند؛ اینکه کارمندی تعهد کرده است اما قوانین را رعایت نمی‌کند، نشان از کم‌کاری ما است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تحول اجتماعی به نقل از ایسنا، وی افزود: خوزستان چه در زمان جنگ و پس از آن با محرومیت‌هایی مواجه بود و نتوانست آن گونه که باید سر پا شود و این مساله، مسئولیت را بر دوش مسئولان سنگین‌تر می کند تا توجه ویژ ای به خوزستان داشته باشند.

خزعلی با بیان اینکه رئیس جمهور بر نگاه ویژه به خوزستان تاکید دارد، گفت: زنان مقاوم خوزستان قبل و بعد از انقلاب و در زمان جنگ نشان دادند که جایگاه زن در مقاومت و ایستادگی چگونه است بنابراین سزاوار این هستند که بیش از این مورد حمایت قرار بگیرند.

وی با تاکید بر لزوم حمایت از زنان در بخش‌های مختلف، بیان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی، تعداد زنان سرپرست خانوار و شدت آسیب‌ها در برخی استان‌ها از جمله خوزستان، باید حمایت‌های بیشتری از زنان شود. در بخش فرهنگی و سبک زندگی نیز باید زنان مورد حمایت بیشتری قرار بگیرند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در خصوص فعالیت زنان تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرموده‌اند که با فعالیت اجتماعی زنان مخالف نیستند اما باید به دو موضوع عفاف و حجاب توجه شود. در این راستا باید همه برنامه‌ها و قوانین و مقررات، پیوست خانواده داشته باشند تا به خانواده ضربه وارد نشود.

وی با اشاره به لزوم افزایش فرزندآوری بیان کرد: سنین باروری کم است و اگر زنان تحت فشار قرار بگیرند و نگذاریم به مسائل خانواده برسند، به آن‌ها ظلم کرده‌ایم و وضعیت نزولی فرزندآوری برای کل جامعه نیز خطرناک است.

خزعلی در خصوص اقدامات لازم برای بهبود وضعیت حجاب زنان گفت: مصوبه و بخشنامه کم نداریم اما اجرایی نمی‌شوند. برای حجاب باید اجرای برنامه‌ها از ادارات و دانشگاه‌ها آغاز شوند؛ اینکه کارمندی تعهد کرده است اما قوانین را رعایت نمی‌کند، نشان از کم‌کاری ما است.

وی افزود: در این خصوص نباید رنگ تعیین شود، شاید جوانان رنگ شاد بپسندند بنابراین باید فرهنگ‌سازی شود.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده بیان کرد: همچنین باید بسیاری از مسائل خانواده‌ها مانند نابردباری‌ها و عدم تاب‌آوری که موجب طلاق و آسیب اجتماعی شده را با راهکارهایی کاهش دهیم.

 
 

 
پست قبلی
خانواده‌هایی که با کرونا به زیر &laq ...
پست بعدی
نشست صمیمانه با حضور استاندار آذربایجان شرقی

نوشته های مشابه

نظرات شما

استفاده از مطالب تحول اجتماعی برای مقاصد اجتماعی و فرهنگی با ذکر منبع بلامانع است.
كليه حقوق اين سايت متعلق به تحول اجتماعی مي باشد