×

در یک نگاه

همایش و رویداد ها
درباره تحول

قرارگاه مردمی تحول اجتماعی در سال 1397 با هدف تلاش در جهت تحقق پیشرفت، عدالت و مقابله هوشمند با آسیب های اجتماعی و همچنین بستر سازی جهت نقش آفرینی مردم در حاشیه شهر ایجاد شد و در سه حوزه پیشگیری از آسیب ها، مقابله با آسیب ها و توانمند سازی و بازآفرینی فرهنگی اجتماعی حاشیه شهر فعالیت خود را در چهار استان آغاز کرد.

رسانه تصویریمشاهده آرشیو

۲۷۰۰ سازمان مردم نهاد در حوزه پیشگیری از اعتیاد در کشور فعال هستند

  • 154
  • 0
21آذر
سرپرست دفتر توسعه مشارکتهای مردمی و سازمانهای مردم نهاد ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری گفت: هم اینک ۲ هزار و ۷۰۰ سازمان مردم نهاد در حوزه پیشگیری از اعتیاد و کاهش تقاضا در سراسر کشور فعال هستند.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد تحول اجتماعی و به نقل ازایرنا،فرزین رحیم‌نظری روز یکشنبه در کارگروه منطقه‌ای توانمندسازی مدیران سازمانهای مردم نهاد حوزه پیشگیری از اعتیاد در مشهد افزود: بر اساس آمار موجود ۴۹ سمن یا سازمان مردمی در خراسان رضوی با شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در تعامل و همکاری هستند که بیش از ۷۰ درصد خدمات ارائه شده به گروههای هدف در حوزه پیشگیری و درمان اعتیاد توسط این تشکلهای مردمی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه از اجرای طرحهای متنوع در حوزه های مختلف توسط سمن‌ها حمایت می کنیم، افزود: طرحهای ارائه شده ابتدا در کمیته توسعه مشارکتهای مردمی استان بررسی شده و در صورت تایید کارشناسان تخصصی تامین اعتبار شده و توسط سمن ها به اجرا در می‌آیند.

رحیم‌نظری بیان کرد: استفاده از ظرفیت خیران از جمله برنامه‌های در حال انجام است، هم اینک در استانهای تهران، خراسان رضوی، البرز، کرمان، یزد و اصفهان مجامع خیران راه‌اندازی شده است.

وجود ۹ هزار معتاد متجاهر در خراسان رضوی

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی هم گفت: وجود چهار هزار و ۵۰۰ شهید و ۱۲ هزار جانباز عرصه مواد مخدر در کشور یعنی در مبارزه با این بلای خانمانسوز جدی هستیم ولی سازمانهای بین‌المللی چنان که باید عمل نکردند.

سید هادی طباطبایی افزود: حدود ۱۳۵ هزار نفر معتاد در استان خراسان رضوی وجود دارد که قریب به ۹ هزار نفر از آنها متجاهر هستند. تاکید همه مسوولان بر جمع آوری معتادان از سطح شهر است. ظرفیت مراکز نگهداری از معتادان هم از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر به ۶ هزار نفر افزایش یافته است.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیتهای مردمی و خیران در امر پیشگیری از اعتیاد گفت: دومین مجمع خیران بعد از تهران در مشهد راه‌اندازی شده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی در خصوص برپایی کارگروه منطقه ای توانمندسازی مدیران سازمانهای مردم نهاد حوزه پیشگیری از اعتیاد در مشهد به خبرنگار ایرنا گفت: مسوولان شوراهای هماهنگی سه استان خراسان رضوی، جنوبی و شمالی همراه با کارشناسان توسعه مشارکتهای مردمی و تعداد پنج سمن از هر استان در این کارگاه حضور دارند.

پست قبلی
بدون نسل شناسی نمی‌توان برنامه ریزی ...
پست بعدی
نشست صمیمانه با حضور استاندار آذربایجان شرقی

نوشته های مشابه

نظرات شما

استفاده از مطالب تحول اجتماعی برای مقاصد اجتماعی و فرهنگی با ذکر منبع بلامانع است.
كليه حقوق اين سايت متعلق به تحول اجتماعی مي باشد