×

در یک نگاه

همایش و رویداد ها
درباره تحول

قرارگاه مردمی تحول اجتماعی در سال 1397 با هدف تلاش در جهت تحقق پیشرفت، عدالت و مقابله هوشمند با آسیب های اجتماعی و همچنین بستر سازی جهت نقش آفرینی مردم در حاشیه شهر ایجاد شد و در سه حوزه پیشگیری از آسیب ها، مقابله با آسیب ها و توانمند سازی و بازآفرینی فرهنگی اجتماعی حاشیه شهر فعالیت خود را در چهار استان آغاز کرد.

رسانه تصویریمشاهده آرشیو

کمک هزینه خرید عینک برای کودکان نیازمند 3 تا 6 سال

  • 550
  • 0
6اسفند
کمک هزینه خرید عینک برای کودکان  نیازمند 3 تا 6 سالکمک هزینه خرید عینک برای کودکان نیازمند 3 تا 6 سال
حمیدرضا علیان‌زادگان مدیرعامل بنیاد ۱۵ خردادستاد اجرایی فرمان امام گفت:در نیمه اول امسال، تفاهم‌نامه حمایت از طرح ملی غربالگری تنبلی چشم را به امضا رساندیم و از امروز این حمایت فراگیر را در سطح کشور با اعطای کمک هزینه خرید عینک برای کودکان ۳ تا ۶ سال که از بین سه میلیون کودک موضوع این طرح ملی نیازمند حمایت مالی برای خرید عینک هستند عملیاتی می‌کنیم.

بنیاد تحول اجتماعی،مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد در حاشیه این مراسم اظهار داشت: ما در راستای همکاری‌های راهبردی که با سازمان بهزیستی کشور در حوزه‌‌های مختلف و با اولویت پیشگیری داریم در نیمه اول امسال، تفاهم‌نامه حمایت از طرح ملی غربالگری تنبلی چشم را به امضا رساندیم و از امروز این حمایت فراگیر را در سطح کشور با اعطای کمک هزینه خرید عینک برای کودکان ۳ تا ۶ سال که از بین سه میلیون کودک موضوع این طرح ملی نیازمند حمایت مالی برای خرید عینک هستند عملیاتی می‌کنیم.

حمیدرضا علیان‌زادگان افزود: انشالله در سال آینده نیز مترصد این هستیم که مداخلات سطح بالاتر را برای کودکانی که نیاز به جراحی چشم داشته باشند توسط گروه‌های پزشکی جهادی همکار با بنیاد ۱۵ خرداد انجام دهیم.

به نقل از خبرگزاری فارس او بیان داشت: بنیاد ۱۵ خرداد در حوزه سلامت اجتماعی کارویژه‌های حمایتی متعدد دیگری مانند غربالگری شنوایی‌سنجی، پیشگیری از پوسیدگی دندان و غربال‌گری اسکلتی حرکتی را  در مرحله اجرا دارد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور نیز در این مراسم خاطرنشان کرد: تفاهم‌نامه شنوایی‌سنجی و بینایی‌سنجی با هدف شناسایی به موقع نارسایی‌ها در کودکان و اقدام برای درمان آنها در حال انجام است.

علی‌ محمد قادری افزود: کودکانی که در این طرح تحت پوشش قرار می‌گیرند با معرفی بهزیستی و حمایت اقتصادی و اعتباری بنیاد ۱۵خرداد از کمک هزینه خرید عینک بهره‌مند می‌شوند.

 وی گفت: ما هر سال بیش از چهار میلیون کودک را در دو طرح غربالگری شنوایی و بینایی تحت پذیرش داریم اما در این طرح با حمایت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و بنیاد ۱۵ خرداد که در زمینه پیشگیری اقدامات موثری دارد در همه نقاط شهری و روستایی ۳ میلیون نفر از کودکان تحت پوشش این طرح قرار خواهند گرفت.

پست قبلی
اعتیاد در بین بانوان ایرانی کمتر از آمار ...
پست بعدی
نشست صمیمانه با حضور استاندار آذربایجان شرقی

نوشته های مشابه

نظرات شما

استفاده از مطالب تحول اجتماعی برای مقاصد اجتماعی و فرهنگی با ذکر منبع بلامانع است.
كليه حقوق اين سايت متعلق به تحول اجتماعی مي باشد