×

در یک نگاه

همایش و رویداد ها
درباره تحول

قرارگاه مردمی تحول اجتماعی در سال 1397 با هدف تلاش در جهت تحقق پیشرفت، عدالت و مقابله هوشمند با آسیب های اجتماعی و همچنین بستر سازی جهت نقش آفرینی مردم در حاشیه شهر ایجاد شد و در سه حوزه پیشگیری از آسیب ها، مقابله با آسیب ها و توانمند سازی و بازآفرینی فرهنگی اجتماعی حاشیه شهر فعالیت خود را در چهار استان آغاز کرد.

رسانه تصویریمشاهده آرشیو

کمیسیون فرهنگی مجلس از طرح‌ها در حوزه تحکیم خانواده و کاهش‌ آسیب‌های اجتماعی حمایت ویژه می‌کند

  • 389
  • 0
7آذر
کمیسیون فرهنگی مجلس از طرح‌ها در حوزه تحکیم خانواده و کاهش‌ آسیب‌های اجتماعی حمایت ویژه می‌کندکمیسیون فرهنگی مجلس از طرح‌ها در حوزه تحکیم خانواده و کاهش‌ آسیب‌های اجتماعی حمایت ویژه می‌کند
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: یکی از اولویت‌های کمیسیون فرهنگی طرح‌هایی است که در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی باشد و تشکل‌هایی که در حوزه سازمان تبلیغات اسلامی فعالیت می‌کنند، می‌توانند طرح‌های پیشنهادی خود را تهیه و ارائه دهند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تحول اجتماعی به نقل از گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، غلامرضا منتظری عصر امروز در نشست با مدیران سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان بر لزوم تقویت فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی در این سازمان تأکید کرد و اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که کمیسیون فرهنگی مجلس یازدهم به آن ورود کرده توجه جدی به فعالیت‌ها در حوزه خانواده و کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

وی با بیان اینکه کمیسیون فرهنگی مجلس برای نخستین بار بودجه ویژه‌ای برای فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی، تحکیم خانواده و غیره اختصاص داده است، گفت: هر استانی می‌تواند متناسب با ظرفیت‌هایی که دارد و طرح‌هایی که ارائه می‌دهد از این اعتبارات استفاده کند.

دبیر مجمع نمایندگان گلستان در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از اولویت‌های کمیسیون فرهنگی طرح‌هایی است که در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی باشد و تشکل‌هایی که در حوزه سازمان تبلیغات اسلامی فعالیت می‌کنند، می‌توانند طرح‌های پیشنهادی خود را تهیه و ارسال کنند.

وی در ادامه به موضوع ارتقای آموزش‌های قرآنی از سوی سازمان تبلیغات اسلامی اشاره کرد و گفت: افزایش سطح کمی و کیفی فعالیت‌های قرآنی به ویژه رشد و تقویت حافظان قرآن کریم از دیگر موضوعاتی است که انتظار می‌رود سازمان تبلیغات اسلامی نسبت به آن ورود جدی‌تری داشته باشد.

منتظری با بیان اینکه ساخت خانه‌های عالم در روستاها به ویژه در نقاط محروم، کمک زیادی به توسعه فرهنگی خواهد کرد بر پیگیری اعتبارات خانه عالم در روستاها تأکید کرد.

وی هم چنین از مدیران سازمان تبلیغات اسلامی استان خواست مطالبات این سازمان را به لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری، احصاء و کدبندی کنند تا در نشست آینده با رئیس سازمان تبلیغات اسلامی طرح و بررسی شود.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی همچنین به مدیران تبلیغات اسلامی استان، قول نشست مشترک با رئیس سازمان تبلیعات اسلامی را داد تا نیازهای استان در بخش‌های مختلف مطرح و درباره آنها چاره اندیشی شود.

پست قبلی
استاندار قزوین‌: تب آسیب‌های اج ...
پست بعدی
نشست صمیمانه با حضور استاندار آذربایجان شرقی

نوشته های مشابه

نظرات شما

استفاده از مطالب تحول اجتماعی برای مقاصد اجتماعی و فرهنگی با ذکر منبع بلامانع است.
كليه حقوق اين سايت متعلق به تحول اجتماعی مي باشد