×

در یک نگاه

همایش و رویداد ها
درباره تحول

قرارگاه مردمی تحول اجتماعی در سال 1397 با هدف تلاش در جهت تحقق پیشرفت، عدالت و مقابله هوشمند با آسیب های اجتماعی و همچنین بستر سازی جهت نقش آفرینی مردم در حاشیه شهر ایجاد شد و در سه حوزه پیشگیری از آسیب ها، مقابله با آسیب ها و توانمند سازی و بازآفرینی فرهنگی اجتماعی حاشیه شهر فعالیت خود را در چهار استان آغاز کرد.

رسانه تصویریمشاهده آرشیو

کتابچه طرح جامع کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی ایران منتشر شد

  • 352
  • 0
29آبان
کتابچه طرح جامع کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی ایران منتشر شدکتابچه طرح جامع کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی ایران منتشر شد
کتابچه طرح جامع کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی ایران که حاصل نشست علمی نقد و بررسی همین طرح است از سوی پژوهشکده مطالعات اسلامی آسیب‌های اجتماعی دانشگاه شاهد منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تحول اجتماعی به نقل از گزارش خبرگزاری مهر، حاصل نشست علمی-تخصصی نقد و بررسی «طرح جامع کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی ایران» با رویکرد اسلامی در قالب یک کتابچه از سوی پژوهشکده مطالعات اسلامی آسیب‌های اجتماعی دانشگاه شاهد به رئیس جمهور اعطا شد.

این طرح از سوی سازمان امور اجتماعی وابسته به وزارت کشور تدوین شده است و به درخواست رئیس سازمان امور اجتماعی طی نشستی در تاریخ ۱۲ آبان ۱۴۰۰ با بهره‌گیری از ظرفیت‌ کارگروه‌های تخصصی و استمداد از برخی اساتید و اندیشمندان در محل دفتر قمِ این پژوهشکده نقد شد.

پژوهشکده مطالعات اسلامی آسیب های اجتماعی، این نشست را با هدف بررسی نقاط قوت و ضعف طرح با حضور و سخنرانی تقی رستم‌وندی،معاون وزیر کشور و رئیس سازمان امور اجتماعی و نقد و بررسی تعدادی از اساتید و پژوهشگران حوزه مطالعات اسلامی آسیب‌های اجتماعی و توضیح و تبیین محسن روشن‌پژوه، مسئول تدوین طرح جامع کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی ایران برگزار کرده است.

کتابچه ارائه شده به رییس جمهور شامل مقدمه دبیر علمی نشست، معرفی کلیات طرح و روند تدوین سند توسط معاون وزیر کشور و رئیس سازمان امور اجتماعی، مباحث و نقدهایی از سوی حجت‌الاسلام‌والمسلمین رضا غلامی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علیرضا پیروزمند، مهدی ناظمی اردکانی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی‌اکبر عبدالاحدی مقدم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدحسین هاشمیان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد داوری، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی دوایی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین اسماعیل چراغی کوتیانی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسن منطقی و حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابراهیم عباسپور و توضیحات مسئول تدوین طرح جامع کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی ایران است.

نقد و بررسی اساتید شامل نکات محتوایی و معرفتی و مبنایی، نکات بنایی، راهکارها و ... است که به تفصیل و البته با رعایت اختصار بیان شده‌اند. با توجه به فراوانی ایرادات، به رئیس محترم جمهور پیشنهاد شد دستور بازنویسی کامل طرح را صادر نمایند.

پست قبلی
افزایش آمار اعتیاد؛ بزرگترین چالش اجتماعی ...
پست بعدی
نشست صمیمانه با حضور استاندار آذربایجان شرقی

نوشته های مشابه

نظرات شما

استفاده از مطالب تحول اجتماعی برای مقاصد اجتماعی و فرهنگی با ذکر منبع بلامانع است.
كليه حقوق اين سايت متعلق به تحول اجتماعی مي باشد