×

در یک نگاه

همایش و رویداد ها
درباره تحول

قرارگاه مردمی تحول اجتماعی در سال 1397 با هدف تلاش در جهت تحقق پیشرفت، عدالت و مقابله هوشمند با آسیب های اجتماعی و همچنین بستر سازی جهت نقش آفرینی مردم در حاشیه شهر ایجاد شد و در سه حوزه پیشگیری از آسیب ها، مقابله با آسیب ها و توانمند سازی و بازآفرینی فرهنگی اجتماعی حاشیه شهر فعالیت خود را در چهار استان آغاز کرد.

رسانه تصویریمشاهده آرشیو

مصرف دخانیات دومین عامل مهم مرگ و میر در میان زنان و مردان

  • 386
  • 0
11خرداد
مصرف دخانیات دومین عامل مهم مرگ و میر در میان زنان و مردانمصرف دخانیات دومین عامل مهم مرگ و میر در میان زنان و مردان
هر سال در ۳۱ مه "روز جهانی بدون دخانیات" به منظور افزایش آگاهی در مورد آسیب های ناشی از مصرف دخانیات گرامی داشته می شود

به گزارش پایگاه خبری بنیاد تحول اجتماعی و به نقل از ایسنا، استفاده از دخانیات سالانه منجر به مرگ بالغ بر ۸۰ هزار نفر در سراسر جهان می شود.

علاوه بر هزینه های انسانی، استفاده ازدخانیات باعث تخریب محیط زیست نیز می شود. علاوه بر این مصرف دخانیات یکی از عواملی است که بر تلاش‌ها برای دستیابی به برنامه توسعه پایدار مقرر شده توسط سازمان ملل متحد  تا سال ۲۰۳۰ تأثیر منفی می‌گذارد که هدف آن کم شدن یک سوم مرگ و میر ناشی از دخانیات تا آن زمان است.

"حفاظت از محیط زیست"؛ شعار روز جهانی بدون دخانیات در ۲۰۲۲
کشورهای عضو سازمان جهانی بهداشت برای اولین بار توافق کردند که روز جهانی بدون دخانیات را در تاریخ ۳۱ مه سال ۱۹۸۷ میلادی گرامی داشته شود و شعار امسال (۲۰۲۲) این روز جهانی "حفاظت از محیط زیست" است.

بنابر بیانیه اخیر سازمان جهانی بهداشت به مناسبت این روز، تأثیر مضر صنعت دخانیات بر محیط زیست بسیار زیاد و در حال افزایش است که فشار غیرضروری را به منابع کمیاب و اکوسیستم‌های شکننده سیاره ما آسیب های بسیار جدی وارد می‌کند.

تاثیرات زیست محیطی دخانیات بسار تخریب کننده است
سازمان جهانی بهداشت هر ساله از دولت ها، سازمان ها و افراد به دلیل تلاش ها و کمک هایشان در مهار مصرف دخانیات تقدیر می کند.

استفاده از دخانیات می تواند منجر به ابتلا به سرطان ریه شود که بیشتر به کسانی که سابقه مصرف زیاد سیگار دارند آسیب می رساند. همچنین حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد افراد مبتلا به سرطان ریه نیز سابقه مصرف دخانیات دارند.

به گزارش "ان دی تی وی" دخانیات علت اصلی مرگ و میر مردان و دومین علت اصلی مرگ برای هم مردان و هم زنان است.

پست قبلی
خبر خوب برای زنان سرپرست خانواده/کمیته ام ...
پست بعدی
نشست صمیمانه با حضور استاندار آذربایجان شرقی

نوشته های مشابه

نظرات شما

استفاده از مطالب تحول اجتماعی برای مقاصد اجتماعی و فرهنگی با ذکر منبع بلامانع است.
كليه حقوق اين سايت متعلق به تحول اجتماعی مي باشد