×

در یک نگاه

همایش و رویداد ها
درباره تحول

قرارگاه مردمی تحول اجتماعی در سال 1397 با هدف تلاش در جهت تحقق پیشرفت، عدالت و مقابله هوشمند با آسیب های اجتماعی و همچنین بستر سازی جهت نقش آفرینی مردم در حاشیه شهر ایجاد شد و در سه حوزه پیشگیری از آسیب ها، مقابله با آسیب ها و توانمند سازی و بازآفرینی فرهنگی اجتماعی حاشیه شهر فعالیت خود را در چهار استان آغاز کرد.

رسانه تصویریمشاهده آرشیو

اشتغال زایی برای 800 سوخت بر با تلاش بنیاد برکت

  • 596
  • 0
21اسفند
اشتغال زایی برای 800 سوخت بر با تلاش بنیاد برکتاشتغال زایی برای 800 سوخت بر با تلاش بنیاد برکت
بنیاد برکت بیش از 800 طرح اشتغال را در سال 1400 برای سوخت بران راه اندازی کرده است

به گزارش پایگاه خبری تحول اجتماعی و خبرگزاری فارس،مرتضی نیازی،معاون توسعه اشتغال اجتماع‌ محور بنیاد برکت با اعلام اینکه بنیاد برکت بیش از 800 طرح اشتغال در سال 1400برای سوخت‌بران راه‌اندازی کرده است،بیان کرد: بنیاد در سال جاری 808 طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور را برای سوخت‌بران سه استان سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و کرمان راه‌اندازی کرده است.

وی گفت: راه‌اندازی این 808 طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌ محور ایجاد بیش از 2400 فرصت شغلی  را برای سوخت‌بران و افراد دیگر در پی داشته است.

وی افزود: این تعداد شغل برای سوخت‌بران 93 روستا در استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و کرمان فراهم شده است.

به گفته معاون توسعه اشتغال بنیاد برکت، شغل های ایجاد شده برای سوخت‌بران در رشته‌های مبتنی بر مزیت هر منطقه و بیشتر در حوزه‌های دام‌پروری، کشاورزی و خدماتی می باشد.

وی خاطرنشان کرد: حجم کل سرمایه‌گذاری برای برپایی طرح‌های اشتغال ویژه سوخت‌بران بالغ بر یک‌هزار و 90 میلیارد ریال است.

نیازی با تاکید بر استقبال سوخت‌بران از تسهیل‌گران بنیاد برکت یادآور شد: بیشتر افراد از روی اجبار و از سر ناچاری به سوخت‌بری روی می‌آورند، چرا که نه تنها مالک سوخت‌های قاچاق شده نیستند که حتی اتومبیل هم به آن‌ها تعلق ندارد و فقط نقش یک راننده روزمزد را ایفا می‌کنند.

معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت تصریح کرد: تسهیل‌گران بنیاد برکت در سه استان سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و کرمان با شناسایی و مراجعه به سوخت‌بران آن‌ها را پس از اهلیت‌سنجی، برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی می کنند‌‎.

وی تاکید کرد:بنیاد برکت در سال 1400 پشتیبانی از لایه های اجتماعی آسیب‌پذیر اجتماعی از جمله زنان سرپرست خانوار، کولبران، سوخت‌بران، خانواده زندانیان، معلولین و خانواده کودکان بازمانده از تحصیل را به شکل ویژه در دستور کار داشت.

نیازی ادامه داد: بر این اساس، در سال جاری 20 هزار طرح اشتغال‌زایی با ظرفیت 60 هزار شغل برای این اقشار آسیب‌پذیر انجام گرفته است.

پست قبلی
اشتغال زایی برای 800 سوخت بر با تلاش بنیا ...
پست بعدی
نشست صمیمانه با حضور استاندار آذربایجان شرقی

نوشته های مشابه

نظرات شما

استفاده از مطالب تحول اجتماعی برای مقاصد اجتماعی و فرهنگی با ذکر منبع بلامانع است.
كليه حقوق اين سايت متعلق به تحول اجتماعی مي باشد