×

در یک نگاه

همایش و رویداد ها
درباره تحول

قرارگاه مردمی تحول اجتماعی در سال 1397 با هدف تلاش در جهت تحقق پیشرفت، عدالت و مقابله هوشمند با آسیب های اجتماعی و همچنین بستر سازی جهت نقش آفرینی مردم در حاشیه شهر ایجاد شد و در سه حوزه پیشگیری از آسیب ها، مقابله با آسیب ها و توانمند سازی و بازآفرینی فرهنگی اجتماعی حاشیه شهر فعالیت خود را در چهار استان آغاز کرد.

رسانه تصویریمشاهده آرشیو

 • تستتتتتتتت

  تستتتتتتتت

  20 05اسفند
 • تست

  تست

  15 05اسفند
 • گزارش تصویری تشییع پیکر شهید

  گزارش تصویری تشییع پیکر شهید

  379 07خرداد
 • دو گروه به خاطر من هلاک می شوند، محب مفرط و مبغض مفرط!

  دو گروه به خاطر من هلاک می شوند، محب مفرط و مبغض مفرط!

  283 10اردیبهشت

حمایت بنیاد برکت از کولبران و سوخت بران 7 استان کشور

 • 875
 • 0
4خرداد
حمایت بنیاد برکت از کولبران و سوخت بران 7 استان کشورحمایت بنیاد برکت از کولبران و سوخت بران 7 استان کشور
بنیاد برکت در سال جاری راه‌اندازی 3 هزار و 500 طرح اشتغال را برای کولبران و سوخت‌بران در دستور کار دارد.  

به گزارش پایگاه خبری بنیاد تحول اجتماعی و به نقل ازفارس،مدیرعامل بنیاد برکت گفت: برپایی 3 هزار و 500 طرح تولید اشتغال اجتماع‌محور برای کولبران و سوخت‌بران در مناطق محروم و روستایی 7 استان کشور در برنامه‌های سال 1401 قرار دارد.

ترکمانه بیان داشت: برپایی این 3 هزار و 500 طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور ایجاد فرصت‌های کسب و کار برای 10 هزار و 500 نفر را به صورت مستقیم و غیرمستقیم در پی خواهد داشت.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، کولبران و سوخت‌بران در استان‌های کردستان، کرمانشاه، آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، کرمان و فارس جزو مخاطب هدف ایجاد اشتغال هستند.

وی درباره میزان سرمایه‌گذاری برای اجرای طرح‌های اشتغال ویژه کولبران و سوخت‌بران نیز توضیح داد: حجم کل سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی این 3 هزار و 500 طرح اشتغال‌ بالغ بر 6 هزار و 300 میلیارد ریال است.

ترکمانه در بیان عملکرد پیشین بنیاد برکت در حوزه اشتغال‌زایی برای کولبران و سوخت‌بران افزود: تا پایان سال 1400 نزدیک به 8 هزار طرح تولید اشتغال با ظرفیت 24 هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم برای کولبران و سوخت‌بران در مناطق محروم و کمتر برخوردار کشور برپا شده است.

مدیرعامل بنیاد برکت بر استقبال سوخت‌بران از شغل پایدار تاکید کرد و گفت: اکثر سوخت‌بران از روی اجبار و ناچاری مشغول به این کار شده اند. بیشتر این افراد نه تنها مالک سوخت‌های قاچاق شده نیستند که حتی خودرو هم متعلق به آن ها نیست و فقط نقش یک راننده روزمزد را ایفا می‌کنند.

وی افزود: تحقیقات و نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که تعداد بسیاری زیادی از کولبران نیز علیرغم میل باطنی به این کار مشغول هستند و اگر دارای یک درآمد حداقلی باشند، این شغل را کنار خواهند گذاشت.

ترکمانه بیان داشت: کولبری و سوخت‌بری کاری خلاف شان انسانی است و باید روش‌ها و راه‌کارهای بهتری را برای تامین معیشت کولبران و سوخت‌بران طراحی و اجرا شود.

به فرموده مدیرعامل بنیاد برکت، تسهیل‌گران این بنیاد در استان‌های هدف با شناسایی و مراجعه به کولبران و سوخت‌بران آن‌ها را پس از اهلیت‌سنجی و تکمیل فرآیند ثبت نام، برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی می کنند‌‎

پست قبلی
سن اعتیاد در حال کاهش است،چیکار باید کرد؟
پست بعدی
مرز مهران دهها برابر سالهای قبل آماده ی ...

نوشته های مشابه

نظرات شما

استفاده از مطالب تحول اجتماعی برای مقاصد اجتماعی و فرهنگی با ذکر منبع بلامانع است.
كليه حقوق اين سايت متعلق به تحول اجتماعی مي باشد