×

در یک نگاه

همایش و رویداد ها
درباره تحول

قرارگاه مردمی تحول اجتماعی در سال 1397 با هدف تلاش در جهت تحقق پیشرفت، عدالت و مقابله هوشمند با آسیب های اجتماعی و همچنین بستر سازی جهت نقش آفرینی مردم در حاشیه شهر ایجاد شد و در سه حوزه پیشگیری از آسیب ها، مقابله با آسیب ها و توانمند سازی و بازآفرینی فرهنگی اجتماعی حاشیه شهر فعالیت خود را در چهار استان آغاز کرد.

رسانه تصویریمشاهده آرشیو

خانه هنر زندان‌های استان راه‌اندازی می‌شود

  • 400
  • 0
30آذر
خانه هنر زندان‌های استان راه‌اندازی می‌شودخانه هنر زندان‌های استان راه‌اندازی می‌شود
راه اندازی خانه هنر در زندان‌های استان نقش به سزایی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و جرایم و هم چنین توانمند سازی افراد برای استفاده از ظرفیت اقتصاد هنر دارد

به گزارش پایگاه خبری بنیاد تحول اجتماعی و به نقل ازخبر آنلاین، استان چهارمحال وبختیاری به نقل ازروابط عمومی حوزه هنری استان، احسان قائدی رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری در دیدار مشترک با مدیر کل امور زندان‌ها گفت: هنر نقش به سزایی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و جرایم و آگاه‌سازی و هم چنین توانمندسازی افراد دارد و ما می‌توانیم با راه اندازی خانه هنر در زندان ها علاوه بر افزایش ارتباط گیری هنرمندان با ظرفیت هنری زندانیان، اقتصاد هنر را برای این قشر از جامعه رونق دهیم.

قائدی افزود: تقویت اصول اخلاقی، اجتماعی از جمله مسئولیت‌پذیری، ایثارگری، رضایت‌مندی، وجدان کار، انضباط اجتماعی، روحیه تعاون و رشد آگاهی‌های عمومی که در نهایت منجر به افزایش تعهد اجتماعی و نیز کاهش بزه در جامعه شود از جمله اهداف کلانی است که هم اداره کل زندان‌ها و هم حوزه هنری انقلاب اسلامی به دنبال تحقق آن هستند و از این رو باید همکاری های دو جانبه این از قبل بیشتر شود.

قائدی اظهار داشت: رشد آگاهی‌های عمومی در زمینه‌های مختلف می‌تواند باعث شود که شهروندان قانون مداری داشته باشیم که به حقوق و تکالیف شهروندی آشنایی بیشتر و عمیق‌تری داشته باشند و برای دستیابی به این هدف، هنر یکی از کارآمدترین ابزارهاست.

رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت: هنر می‌توانند از ابعاد مختلف به انسان‌ها کمک کند و باید همه به اهمیت فرهنگ و هنر در جامعه پی ببرند چرا که بدون شک هنر در ابعاد شخصیتی افراد نیز تاثیراتی بسیاری دارد و این کمک کننده به بزهکاران و زندانیان است و می توانند مسیر زندگی این عزیزان را به طور کلی تغییر دهد.

حمید رضا حیدری مدیر کل زندان‌های چهارمحال و بختیاری نیز گفت: با همکاری دو جانبه حوزه هنری استان و اداره کل امور زندان‌های استان فعالیت‌های هنری در زندان‌ها بیشتر خواهد شد و رونق بسیاری خواهد گرفت.

حیدری افزود: اکنون اداره کل زندان‌ها کشور جشنواره های مختلف هنری برگزار می‌کنند و تفاهم مشترک حوزه هنری و اداره کل زندان‌های استان باعث حضور زندانیان استان در این جشنواره‌های هنری خواهد شد.

به گفته وی فعالیت فرهنگی و هنری در زندان ها تاثیرات بسیار مثبتی بر این عزیزان گذاشته و بسیار از آنها دارای استعداد های بسیار خوبی در زمینه های مختلف هنری می باشند.

مدیر کل زندان‌های چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: آمادگی زندانیان برای ورود به جامعه پس از آزادی اهمیت فراوانی دارد و هنر می‌توانند در این آماده‌سازی و کمک به این عزیزان تاثیر بسیاری داشته باشد.

گفتنی است، در پایان این نشست تفاهنامه همکاری میان حوزه هنری انقلاب اسلامی و اداره کل زندان‌های استان به امضای طرفین رسید.

پست قبلی
تعداد معتادان متجاهر تهران به ۲۵ هزار نفر ...
پست بعدی
نشست صمیمانه با حضور استاندار آذربایجان شرقی

نوشته های مشابه

نظرات شما

استفاده از مطالب تحول اجتماعی برای مقاصد اجتماعی و فرهنگی با ذکر منبع بلامانع است.
كليه حقوق اين سايت متعلق به تحول اجتماعی مي باشد