×

در یک نگاه

همایش و رویداد ها
درباره تحول

قرارگاه مردمی تحول اجتماعی در سال 1397 با هدف تلاش در جهت تحقق پیشرفت، عدالت و مقابله هوشمند با آسیب های اجتماعی و همچنین بستر سازی جهت نقش آفرینی مردم در حاشیه شهر ایجاد شد و در سه حوزه پیشگیری از آسیب ها، مقابله با آسیب ها و توانمند سازی و بازآفرینی فرهنگی اجتماعی حاشیه شهر فعالیت خود را در چهار استان آغاز کرد.

رسانه تصویریمشاهده آرشیو

قالیباف: غفلت از سرمایه گذاری در ورزش، هزینه‌های سرسام‌آور اجتماعی به بار می‌آورد

  • 306
  • 0
6آذر
قالیباف: غفلت از سرمایه گذاری در ورزش، هزینه‌های سرسام‌آور اجتماعی به بار می‌آوردقالیباف: غفلت از سرمایه گذاری در ورزش، هزینه‌های سرسام‌آور اجتماعی به بار می‌آورد
رئیس مجلس با بیان اینکه سرمایه گذاری در عرصه ورزش برای امروز و آینده مهم است، گفت: غفلت از سرمایه گذاری در ورزش، هزینه‌های سرسام‌آور اجتماعی به بار می‌آورد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تحول اجتماعی به نقل از  گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، صبح امروز (سه شنبه، 2 آذرماه) در آئین رونمایی از سردیس طلایه داران بازی های آسیایی (علی باغبان باشی، میررسول رئیسی، تیمور غیاثی، هوشنگ کارگرنژاد و مدال آور پارالمپیک راضیه شیرمحمدی) که در کمیته ملی المپیک برگزار شد، ضمن تبریک هفته بسیج، گفت: این هفته یادآور رشادت ها، مجاهدت ها و شهادت بزرگانی در این عرصه برای دفاع از کشور و انقلاب اسلامی است که جان خود را آگاهانه، مجاهدانه و عاشقانه فدا کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تبریک هفته کتاب گفت: ما یکی از کشورهای غنی دنیا به لحاظ فرهنگی هستیم که به همه اساتید فعال در این حوزه خسته نباشید می گویم.

وی در ادامه ضمن خداقوت و تبریک به قهرمانانی که در المپیک افتخار آفریدند، گفت: به قهرمانان کشتی آزاد و فرنگی که در بازی های اسلو گل کاشتند و نشاط را به جوانان هدیه کردند خداقوت می گویم، آنها بیش از توقع درخشیدند و ما قدردان آن ها هستیم.

وی همچنین با اشاره به میهمانان این مراسم اظهارکرد:  امروز در جمع پیشکسوتانی هستیم که نه تنها نماد فرهنگی ما و الگو و سفیران فرهنگی ما در دنیا هستند بلکه نماد فرهنگ کشور ما نیز محسوب می شوند.

رئیس قوه مقننه در ادامه بحث ورزش را یک موضوع و پدیده چندجانبه دانست و افزود:  ورزش از یک منظر یک صنعت است و از منظر دیگر پدیده مهم اجتماعی است؛ ورزش در عرصه هایی افتخارآفرینی می کند که شاید از نظر دیپلماسی نتوان در آن افتخار آفرید.

وی گفت: سرمایه گذاری در عرصه ورزش برای امروز و آینده مهم است از این سرمایه گذاری به عنوان هزینه یاد نمی کنیم، اگر از این سرمایه گذاری غفلت شود هزینه های سرسام آوری را در حوزه های اجتماعی به بار می آید که باید صدها برابر سرمایه گذاری ها برای جبران آن هزینه ها، هزینه کنیم، ولی باز هم جبران نمی شود.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان در ادامه با بیان اینکه زمانی که فرمانده ناجا بودم لایه های زیرین اجتماعی را می دیدم، یادآور شد: زمانی هم که در شهرداری تهران خدمتگزاری می کردم متوجه مسائل مهم اجتماعی، نشاط و شادی از یک مدرسه کوچک تا یک واحد بزرگ شهری بودم.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه هرجا توفیق به خدمت داشتم از امر ورزش غفلت نکرده و تلاش کردم همواره نگاه حداکثری که البته حداقل وظیفه ما است، نسبت به ورزش داشته باشم، تصریح کرد: حتما در مجلس به عنوان نمایندگان مردم از سطح عمومی تا سطح قهرمانی، در خدمت این عرصه هستیم و به اشکالات بیان شده رسیدگی می کنیم و اگر مصوبات ایراداتی ایجاد کرده تلاش می کنیم در حداقل زمان ممکن و براساس قانون آئین نامه داخلی مجلس به آن رسیدگی کنیم.

قالیباف ادامه داد: امیدواریم بتوانیم در رتبه های جهانی بیش از پیش در المپیک و پارالمپیک موفق شویم و ما نیز حمایت خواهیم کرد.

رئیس مجلس با اشاره به شرایط کشور گفت: شرایط سخت کرونایی محدودیت هایی را ایجاد کرده است اما باید تاکید کنم که مشکل اول کشور، نبود امکانات نیست بلکه مشکل اصلی نداشتن برنامه مشخص و نقشه راه مدون برای مدیریت درست در سطوح مختلف است. 

رئیس قوه مقننه در ادامه با اشاره به این که هرجا اراده کردیم پیروز شدیم، گفت: یکی از ویژگی های هر عرصه که باید مورد توجه قرار گیرد، مردمی سازی فعالیت هاست و در این مسئله هرچه موضوعات را متمرکز کرده و رفتار دولتی داشته باشیم و بوروکراسی های اداری بگذاریم، باید بپذیریم خلاقیت از بین خواهد رفت و استعدادکشی رخ خواهد داد و دارایی های مادی و ظرفیت های انسانی در حوزه اقتصاد، فرهنگ، ورزش و اجتماع نیز از دست می رود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه مهم است هر کجا هستیم درگیر روحیه سیستم های سخت دولت محوری به معنای عام نشویم، عنوان کرد: هر کجا مردم هستند و می توانند کاری انجام دهند، ما نباید در آن دخالت کنیم همچنین بدون مشورت مردم نباید قانونگذاری کنیم و باید قانونی بگذاریم که مشکل مردم را حل کند نه اینکه آن ها را به سختی بیندازد و همه این ها لازمه موفقیت است.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین در پایان خاطرنشان کرد: از باب شهروندی و اینکه اهل طرقبه هستم این حق به گردن من است که یادی از شهدای طرقبه و یادی از مرحوم باغبانباشی کنم که چند هفته قبل به رحمت خدا رفتند لذا عرض تسلیت ویژه به خانواده ایشان دارم.

وی گفت: خرسندم از اینکه، از مجموعه نمادهایی که امروز رونمایی می شوند سه تن از آن ها خراسانی و از مجاوران امام رضا (ع) هستند که مایه افتخار است و ان شاءالله ایران و ایرانی همواره بدرخشد و سربلند باشد.

گفتنی است در پایان این مراسم از سردیس «علی باغبانباشی» و «تیمور غیاثی» در دوومیدانی، «میر رسول رئیسی» و «هوشنگ کارگرنژاد» در رشته وزنه‌برداری و «راضیه شیرمحمدی» مدال‌آور پارالمپیک  با حضور قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، سجادی وزیر ورزش و جوانان و صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک رونمایی  و از خانواده آن ها تجلیل شد.

پست قبلی
وزیر ارشاد خبر داد: تدارک بسته احیای حوزه ...
پست بعدی
نشست صمیمانه با حضور استاندار آذربایجان شرقی

نوشته های مشابه

نظرات شما

استفاده از مطالب تحول اجتماعی برای مقاصد اجتماعی و فرهنگی با ذکر منبع بلامانع است.
كليه حقوق اين سايت متعلق به تحول اجتماعی مي باشد