×

در یک نگاه

همایش و رویداد ها
درباره تحول

قرارگاه مردمی تحول اجتماعی در سال 1397 با هدف تلاش در جهت تحقق پیشرفت، عدالت و مقابله هوشمند با آسیب های اجتماعی و همچنین بستر سازی جهت نقش آفرینی مردم در حاشیه شهر ایجاد شد و در سه حوزه پیشگیری از آسیب ها، مقابله با آسیب ها و توانمند سازی و بازآفرینی فرهنگی اجتماعی حاشیه شهر فعالیت خود را در چهار استان آغاز کرد.

رسانه تصویریمشاهده آرشیو

الکل باعث تسریع آلزایمر می شود

  • 525
  • 0
7اسفند
الکل باعث تسریع آلزایمر می شودالکل باعث تسریع آلزایمر می شود
طبق گزارش انجمن آلزایمر، حدود ۶۰ تا ۸۰ درصد موارد زوال عقل، بیماری آلزایمر هستند.

بنیاد تحول اجتماعی،تحقیقات روی موش‌ها نشان می‌دهد که حتی نوشیدن کم الکل هم می‌تواند از بین رفتن سلول‌های مغز و تشکیل پلاک‌هایی را که نشانه بیماری آلزایمر هستند، تسریع بخشد.
«شانون مکولی»، یکی از نویسندگان این مطالعه از دانشکده پزشکی ویک فورست کارولینای شمالی، گفت: «این یافته‌ها نشان می‌دهد که الکل ممکن است روند پاتولوژیک بیماری آلزایمر را در مراحل اولیه آن تسریع کند.»

طبق گزارش انجمن آلزایمر، حدود ۶۰ تا ۸۰ درصد موارد زوال عقل، بیماری آلزایمر هستند.

برای مطالعه جدید، محققان از روش نوشیدن مزمن ۱۰ هفته‌ای استفاده کردند که در آن موش‌ها حق انتخاب نوشیدن آب یا الکل را داشتند. این روند شبیه رفتار انسان در مورد مصرف الکل است.

خبرگزاری مهر نوشت:محققان سپس بررسی کردند که چگونه مصرف داوطلبانه و متوسط الکل بر عملکرد و رفتار سالم مغز تأثیر می‌گذارد. آنها همچنین بررسی کردند که آیا این بیماری مسیر بیماری مرتبط با مراحل اولیه آلزایمر را تغییر می‌دهد یا خیر.

 

مصرف متوسط الکل رفتارهای مرتبط با اضطراب و زوال عقل را هم تغییر داد.

 

 

این مطالعه افزایش آتروفی مغز (از بین رفتن سلول‌های مغزی) و افزایش تعداد پلاک‌های آمیلوئید، از جمله تعداد بیشتری پلاک‌های کوچک‌تر را نشان داد. این روند به طور بالقوه باعث افزایش تکثیر پلاک در سنین بالاتر می‌شود.

مکولی قبلاً نشان داده بود که قند خون بالا باعث افزایش پلاک‌های آمیلوئید بتا و آمیلوئید می‌شود.

در این مطالعه، محققان دریافتند که حتی نوشیدن الکل در حد متوسط هم باعث افزایش قند خون و نشانگرهای مقاومت به انسولین می‌شود. این امر خطر ابتلاء به دیابت نوع ۲ و همچنین بیماری‌های قلبی و عروقی را علاوه بر بیماری آلزایمر افزایش می‌دهد.

مکولی در ادامه افزود: «این یافته‌های پیش بالینی نشان می‌دهد که حتی مصرف متوسط الکل می‌تواند منجر به آسیب مغزی شود. مصرف الکل ممکن است یک عامل خطر قابل اصلاح برای بیماری آلزایمر و زوال عقل باشد.»

با این حال، تحقیقات حیوانی اغلب نتایج متفاوتی را در انسان به همراه دارد

پست قبلی
ایستادگی سامورایی ها در برابر زلزله
پست بعدی
نشست صمیمانه با حضور استاندار آذربایجان شرقی

نوشته های مشابه

نظرات شما

استفاده از مطالب تحول اجتماعی برای مقاصد اجتماعی و فرهنگی با ذکر منبع بلامانع است.
كليه حقوق اين سايت متعلق به تحول اجتماعی مي باشد