×

در یک نگاه

همایش و رویداد ها
درباره تحول

قرارگاه مردمی تحول اجتماعی در سال 1397 با هدف تلاش در جهت تحقق پیشرفت، عدالت و مقابله هوشمند با آسیب های اجتماعی و همچنین بستر سازی جهت نقش آفرینی مردم در حاشیه شهر ایجاد شد و در سه حوزه پیشگیری از آسیب ها، مقابله با آسیب ها و توانمند سازی و بازآفرینی فرهنگی اجتماعی حاشیه شهر فعالیت خود را در چهار استان آغاز کرد.

رسانه تصویریمشاهده آرشیو

 • تستتتتتتتت

  تستتتتتتتت

  20 05اسفند
 • تست

  تست

  15 05اسفند
 • گزارش تصویری تشییع پیکر شهید

  گزارش تصویری تشییع پیکر شهید

  379 07خرداد
 • دو گروه به خاطر من هلاک می شوند، محب مفرط و مبغض مفرط!

  دو گروه به خاطر من هلاک می شوند، محب مفرط و مبغض مفرط!

  283 10اردیبهشت

روش های موثر در کاهش افسردگی

 • 371
 • 0
10اسفند
فعالیت سبک می‌تواند خطر افسردگی را تا ۴۴ درصد کاهش دهد.

بنیاد تحول اجتماعی،به نقل از هلث، نتایج تحقیقات تایید می‌کند که بی‌تحرکی بیش از حد با افزایش خطر افسردگی مرتبط است. افراد جوانی که در دوران نوجوانی بیش از حد بی‌تحرک هستند بیشتر احتمال دارد در بزرگسالی افسردگی را تجربه کنند حتی فعالیتی نسبتا سبک، مانند پیاده‌روی، برای کاهش خطر افسردگی کافی است.

محققان دریافتند هر ساعت فعالیت سبک اضافی در ۱۲ سالگی علائم افسردگی را به میزان ۱۰ درصد در ۱۸ سالگی کاهش می‌دهد. رفتار کم تحرک ممکن است برای بزرگسالان نیز به همان اندازه برای سلامت روان خطرناک باشد.

نتایج مطالعه نشان داده است که تنها یک ساعت ورزش در هفته شانس ابتلا به افسردگی را تا ۴۴ درصد کاهش می‌دهد.

آرون کاندولا، محقق ارشد این تحقیق گفت: یافته‌های ما نشان می‌دهد، جوانانی که در طول دوران نوجوانی زمان زیادی از روز غیرفعال هستند تا سن ۱۸ سالگی با خطر بیشتری برای ابتلا به افسردگی مواجه می‌شوند.

ما متوجه شدیم که فقط فعالیت‌های شدیدتر نیستند که برای سلامت روان ما مفید هستند بلکه هر درجه از فعالیت بدنی که می‌تواند زمان نشستن را کاهش دهد احتمالا مفید خواهد بود.

نتایج مطالعه‌ حاصل بررسی ۴۲۵۷ نوجوان است که حرکت آنان برای چند روز پیگیری شد؛ این نوجوانان ۱۲، ۱۴ و ۱۶ سال سن داشتند.

از این شرکت‌کنندگان در مورد علائم کلاسیک افسردگی، از جمله از دست دادن لذت، بی‌حوصلگی و مشکلات تمرکز پرسیده شد. نتایج نشان داد که رفتار کم تحرک با افسردگی مرتبط است متأسفانه، در حال حاضر، جوانان در دوران نوجوانی به‌طور قابل توجهی کمتر فعال هستند.

کاندولا گفت: این یک روند بلندمدت و نگران‌کننده است، میزان زمانی که جوانان به‌صورت غیرفعال می‌گذرانند سال‌ها به‌طور پیوسته در حال افزایش بوده است اما تحقیقات باکیفیت بالا در مورد اینکه چگونه این رفتار می‌تواند بر سلامت روان آنان تأثیر بگذارد، شگفت‌آور نبوده است.

به نظر می‌رسد تعداد جوانان مبتلا به افسردگی نیز رو به افزایش است و مطالعه ما نشان می‌دهد که این دو روند ممکن است با هم مرتبط باشند.

دکتر جوزف هیز، یکی از نویسندگان این مطالعه گفت: بسیاری از موارد ابتکاری، ورزش را در جوانان ترویج می‌کنند اما یافته‌های ما نشان می‌دهد که باید به فعالیت‌های سبک نیز توجه بیشتری شود. به ویژه فعالیت سبک می‌تواند مفید باشد زیرا به تلاش زیادی نیاز ندارد و به راحتی در روال زندگی روزانه اکثر جوانان لحاظ می‌شود.

مدارس می‌توانند فعالیت‌های سبک مانند فعالیت در زمان تدریس و حضور در کلاس را طی روزهای آموزش دانش‌آموزان خود ادغام کنند، تغییرات کوچک در محیط‌های ما می‌تواند باعث شود که همه کمی تحرک داشته باشیم. 

پست قبلی
دلیل عدم اعتماد مردم به حرف مسئولین چیست؟
پست بعدی
مرز مهران دهها برابر سالهای قبل آماده ی ...

نوشته های مشابه

نظرات شما

استفاده از مطالب تحول اجتماعی برای مقاصد اجتماعی و فرهنگی با ذکر منبع بلامانع است.
كليه حقوق اين سايت متعلق به تحول اجتماعی مي باشد