×

در یک نگاه

همایش و رویداد ها
درباره تحول

قرارگاه مردمی تحول اجتماعی در سال 1397 با هدف تلاش در جهت تحقق پیشرفت، عدالت و مقابله هوشمند با آسیب های اجتماعی و همچنین بستر سازی جهت نقش آفرینی مردم در حاشیه شهر ایجاد شد و در سه حوزه پیشگیری از آسیب ها، مقابله با آسیب ها و توانمند سازی و بازآفرینی فرهنگی اجتماعی حاشیه شهر فعالیت خود را در چهار استان آغاز کرد.

رسانه تصویریمشاهده آرشیو

تلاش فراکسیون زنان مجلس برای تحقق بیمه زنان خانه‌دار

  • 210
  • 0
26مهر
تلاش فراکسیون زنان مجلس برای تحقق بیمه زنان خانه‌دارتلاش فراکسیون زنان مجلس برای تحقق بیمه زنان خانه‌دار
رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس با اشاره به موضوع بیمه زنان خانه‌دار، گفت: بیمه زنان خانه‌دار از سال‌ها پیش مطرح شده و همواره در شعارهای انتخاباتی، برنامه‌های توسعه و مصوبات بودجه‌ای در نظر گرفته می‌شود اما همچنان مسأله‌ای بر زمین‌مانده و ما در تلاش برای تحقق آن هستیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تحول اجتماعی فاطمه قاسم پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با بیان این‌که بیمه زنان خانه‌دار به یکی از مطالبات جامعه زنان تبدیل شده است، گفت: پس از گذشت سال‌ها طرح موضوع بیمه زنان خانه‌دار توسط مسئولان و عدم تحقق آن، بیمه زنان خانه‌دار تبدیل به مطالبه‌ای جدی برای زنان شده بنابراین باید پاسخی مناسب به این مطالبه مردمی داشته باشیم.

وی افزود: موضوع بیمه زنان خانه‌دار، اگرچه موضوعی مهم و قابل توجه و در راستای حمایت از شأن خانه‌داری و زنان خانه‌دار است اما از ابتدا مسیر آن به خوبی طراحی نشده و همین امر نیز مشکلات عدیده‌ای را در فرآیند تحقق و اجرا ایجاد کرده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با تأکید بر اهمیت و ضرورت بیمه زنان خانه‌دار از منظر حفظ تعادل خانواده، حمایت از خانه‌داری زنان و استقلال و رفاه اعضای خانواده، گفت: در کنار این موارد بیمه زنان خانه‌دار نیازمند بکارگیری اصول تأمین اجتماعی مانند مشارکت، پایداری منابع، اثربخشی، همبستگی اجتماعی، بین نسلی بودن و اصل ضرورت عمل مؤثر اجتماعی از یک طرف، و ملاحظه شرایط اجتماعی و اقتصادی مانند وابستگی بیش از حد سازمان‌های بیمه‌گر به بودجه عمومی، بالابودن شاخص تورم از سوی دیگر است.

قاسم‌پور ادامه داد: شرایط موجب شد در تعامل با کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس و جلسات متعدد، سناریوهایی برای تحقق بهینه بیمه زنان خانه‌دار طراحی شود و هر سناریو مورد بررسی و تدقیق قرار گیرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس یازدهم با اشاره به نشست اخیر فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی گفت: در همین راستا و پس از بررسی‌های مختلف، جلسه‌ای با حضور اعضای فراکسیون، کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس و مسئولان بخش‌های مختلف اجرایی برگزار شد و طی آن، سناریوهای مختلف مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد بر اساس ملاحظات مطرح‌شده، یکی از سناریوها توسط کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس در جلسات آتی تکمیل و نهایی‌سازی شود./

پست قبلی
افزایش معضل اعتیاد در مناطق حاشیه نشین
پست بعدی
مرز مهران دهها برابر سالهای قبل آماده ی ...

نوشته های مشابه

نظرات شما

استفاده از مطالب تحول اجتماعی برای مقاصد اجتماعی و فرهنگی با ذکر منبع بلامانع است.
كليه حقوق اين سايت متعلق به تحول اجتماعی مي باشد