×

در یک نگاه

همایش و رویداد ها
درباره تحول

قرارگاه مردمی تحول اجتماعی در سال 1397 با هدف تلاش در جهت تحقق پیشرفت، عدالت و مقابله هوشمند با آسیب های اجتماعی و همچنین بستر سازی جهت نقش آفرینی مردم در حاشیه شهر ایجاد شد و در سه حوزه پیشگیری از آسیب ها، مقابله با آسیب ها و توانمند سازی و بازآفرینی فرهنگی اجتماعی حاشیه شهر فعالیت خود را در چهار استان آغاز کرد.

رسانه تصویریمشاهده آرشیو

۵ موضوع اولویت دار در محله‌های حاشیه نشین مرکزی شناسایی شد

  • 127
  • 0
21آذر
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی گفت: پنج موضوع اولویت دار در محله‌های حاشیه نشین استان مرکزی شناسایی شده است.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد تحول اجتماعی و به نقل ازمهر،محمدرضا جعفری در کارگروه تخصصی امور اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان مرکزی با اشاره به شناسایی ۵ موضوع اولویت دارد در محله‌های حاشیه نشین اظهار کرد: اعتیاد، وضعیت نامطلوب کالبدی محله‌ها، فقر، طلاق و جمع آوری پسماند عنوان کرد.

وی از اختصاص ۱۸۰ میلیارد برای تجهیز گرم خانه‌های شهرداری‌های استان با هدف کمک به افراد بی‌سرپناه به ویژه در ایام سرد سال خبر داد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی افزود: متأسفانه مشاهده شده با وجود سرمای هوا افراد بی سرپناه زیر پل و مکان‌های نامطلوب به سر می‌برند که می‌طلبد شهرداری‌ها و اداره کل بهزیستی در خصوص شیوه جمع آوری و اسکان این افراد در گرمخانه راهکار ارائه کنند.

پوشش ۷۷۸۲ خانوار حاشیه نشین توسط کمیته امداد مرکزی

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان مرکزی هم گفت: در نقاط حاشیه نشین استان مرکزی هفت هزار و ۷۸۲ خانوار با جمعیت بیش از ۱۳ هزار ۳۰۰ نفر زیر پوشش کمیته امداد قرار دارند که بیشتر آنها از روستا به این نقاط مهاجرت کرده‌اند.

مجید مؤمنی افزود: ساخت سه هزار واحد مسکونی در سفر ریاست جمهوری برای استان مصوب شد که ۲ هزار واحد در مناطق حاشیه در نظر گرفته شده است.

پست قبلی
تاملی بر هیجان‌های خشونت‌آمیز و ...
پست بعدی
نشست صمیمانه با حضور استاندار آذربایجان شرقی

نوشته های مشابه

نظرات شما

استفاده از مطالب تحول اجتماعی برای مقاصد اجتماعی و فرهنگی با ذکر منبع بلامانع است.
كليه حقوق اين سايت متعلق به تحول اجتماعی مي باشد