×

در یک نگاه

همایش و رویداد ها
درباره تحول

قرارگاه مردمی تحول اجتماعی در سال 1397 با هدف تلاش در جهت تحقق پیشرفت، عدالت و مقابله هوشمند با آسیب های اجتماعی و همچنین بستر سازی جهت نقش آفرینی مردم در حاشیه شهر ایجاد شد و در سه حوزه پیشگیری از آسیب ها، مقابله با آسیب ها و توانمند سازی و بازآفرینی فرهنگی اجتماعی حاشیه شهر فعالیت خود را در چهار استان آغاز کرد.

رسانه تصویریمشاهده آرشیو

ارائه خدمات مشاوره به مناطق محروم همدان در طرح "خلیل"

  • 270
  • 0
15آبان
ارائه خدمات مشاوره به مناطق محروم همدان در طرح "خلیل"ارائه خدمات مشاوره به مناطق محروم همدان در طرح "خلیل"
طرح جهادی "خلیل"برای ارائه خدمات مشاوره و روانشناسی به مناطق محروم استان همدان اجرا می‌شود. نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در این افتتاحیه ،بیان کرد :قبل از انقلاب یکی از مهمترین اتفاقاتی که افتاد گروه جهادی بوده است که با همت و تلاش بسیار باعث شده تا به امروز ادامه پیدا کند و برای پیشرفت این کار باید تمام موانع سر راه را برداریم .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تحول اجتماعی به نقل از ایسنا حجت الاسلام احمدحسین فلاحی در گفتگو با ایسنا خاطر نشان کرد : برای پیشرفت در کار جهادی باید تفکر جهادی را هم در نظر بگیرم و با قدرت، معضلات اجتماعی استان را کاهش دهیم .

وی یاد آور شد: واقعا تأسف بار است وجود مدیرانی که تنها به دنبال قدرت و پول هستند و هیچ کاری برای کاهش معضلات و اشتغالزایی در جامعه نمی‌کنند و امیدواریم با کمک و تلاش این گروه جهادی به کاهش مشکلات در استان کمک شود.

وی تصریح کرد: کار اساسی و مهمی که در بحث روانشناسی و مشاوره مطرح بوده، آسیب شناسی است که با آن می‌توان به مشکلاتی مانند اشتغال و زندانیانی که به خاطره مواد مخدر در زندان هستند، بپردازیم .

مدیر گروه جهادی ساعد نیز در آیین افتتاحیه طرح بزرگ "خلیل" بیان کرد: طرح جهادی خلیل برای اولین بار در کشور به‌منظور ارائه خدمات مشاوره و روانشناسی تخصصی به‌صورت پایلوت به‌مدت یک سال در مناطق محروم و حاشیه شهر استان همدان اجرایی می‌شود.

دکتر یاسر عزیزی سعید با بیان اینکه مرحله اول این طرح شامل سازمان‌های حمایتی از جمله کمیته امداد، بهزیستی، بسیج و نیروی انتظامی است، افزود: افرادی که نیازمند مشاوره تخصصی هستند به  گروه جهادی معرفی می‌شوند تا خدمات مورد نیازشان را دریافت کنند.

وی ادامه داد: در این طرح تعدادی از افراد فارغ‌التحصیل در رشته روانشناسی که شاغل هستند ارائه خدمات مشاوره را برعهده دارند به ویژه دانشجویانی که سال آخر رشته روانشناسی را سپری می‌کنند دوره کارآموزی را خواهند گذراند و زیر نظر متخصصین روانشناسی و مشاوره که خدمات حرفه‌ای به مردم ارائه می‌دهند آموزش لازم را می‌بینند.

عزیزی سعید  خاطر نشان کرد : تا کنون مبلغ  ۲۰ میلیون تومان از طرف خود گروه جهادی برای افرادی که از مشاوره برخوردار نبودند مانند افراد کم درآمد در مناطق محروم هزینه شده و هیچ کمکی از طرف مسئولین استان دریافت نکرده‌ایم.

پست قبلی
اما و اگرهای توسعه متوازن در استان‌ه ...
پست بعدی
سلسله جلسات دفاع از برنامه های جامع دفتر ...

نوشته های مشابه

نظرات شما

استفاده از مطالب تحول اجتماعی برای مقاصد اجتماعی و فرهنگی با ذکر منبع بلامانع است.
كليه حقوق اين سايت متعلق به تحول اجتماعی مي باشد