×

در یک نگاه

همایش و رویداد ها
درباره تحول

قرارگاه مردمی تحول اجتماعی در سال 1397 با هدف تلاش در جهت تحقق پیشرفت، عدالت و مقابله هوشمند با آسیب های اجتماعی و همچنین بستر سازی جهت نقش آفرینی مردم در حاشیه شهر ایجاد شد و در سه حوزه پیشگیری از آسیب ها، مقابله با آسیب ها و توانمند سازی و بازآفرینی فرهنگی اجتماعی حاشیه شهر فعالیت خود را در چهار استان آغاز کرد.

رسانه تصویریمشاهده آرشیو

چه کسانی مشمول دریافت مستمری معلولان هستند؟

  • 643
  • 0
19شهریور
چه کسانی مشمول دریافت مستمری معلولان هستند؟چه کسانی مشمول دریافت مستمری معلولان هستند؟
معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران گفت: از تاریخ اسفند ماه ۹۸ و همزمان با شروع بیماری کووید ۱۹، مستمری مددجویان بهزیستی سیر صعودی داشته است.    

سید احمد خادم معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران، اظهارکرد: حمایت مالی یا در اصطلاح صحیح سازمانی کمک هزینه معیشتی به افرادی که فاقد معلولیت، مقیم مراکز شبانه روزی، مستمری بگیر سایر دستگاه‌ها، فاقد تمکن مالی مناسب یا شاغل هستند وجزء دهک پردرآمد محسوب شوند؛ طبق مصوبه وزارت کار حقوق نمی‌گیرند.

وی گفت:شایان ذکر است، نوع معلولیت و شدت آن در الویت بندی تاثیرگذار است و مستمری سرپرست معلول فوت شده به بازماندگان تعلق نگرفته و پس از فوت توانخواه قطع می شود.

وی در پاسخ به اینکه آیا در دوران کرونا مستمری معلولان افزایش داشته یا خیر گفت: از تاریخ اسفند ماه ۹۸ و همزمان با شروع بیماری کووید ۱۹ افزایش مستمری سیر صعودی داشته و علت آن برنامه ریزی‌های دولت برای رساندن به سقف موردنظر یعنی همان ۴۰ درصد پایه حقوق بوده که طی چند مرحله افزایش،  به مبلغ فعلی رسیده است.

خادم بیان کرد: بدیهی است این سیر صعودی باتوجه به اثرات نامطلوب بیماری کرونا به وضعیت درآمدی و معاش گروه هدف که نسبت به جامعه آسیب پذیرتر هستند تاثیر بیشتری داشته است.

پست قبلی
زوج‌هایی که رفیق نیمه راه می‌شوند
پست بعدی
نشست صمیمانه با حضور استاندار آذربایجان شرقی

نوشته های مشابه

نظرات شما

استفاده از مطالب تحول اجتماعی برای مقاصد اجتماعی و فرهنگی با ذکر منبع بلامانع است.
كليه حقوق اين سايت متعلق به تحول اجتماعی مي باشد