×

در یک نگاه

همایش و رویداد ها
درباره تحول

قرارگاه مردمی تحول اجتماعی در سال 1397 با هدف تلاش در جهت تحقق پیشرفت، عدالت و مقابله هوشمند با آسیب های اجتماعی و همچنین بستر سازی جهت نقش آفرینی مردم در حاشیه شهر ایجاد شد و در سه حوزه پیشگیری از آسیب ها، مقابله با آسیب ها و توانمند سازی و بازآفرینی فرهنگی اجتماعی حاشیه شهر فعالیت خود را در چهار استان آغاز کرد.

رسانه تصویریمشاهده آرشیو

پرداخت "صدقه" با QR کد در تهران

  • 615
  • 0
29شهریور
پرداخت "صدقه" با QR کد در تهرانپرداخت "صدقه" با QR کد در تهران
مدیرکل کمیته امداد استان تهران گفت: نیکوکاران می‌توانند با داشتن QR کد اختصاصی خود و با استفاده از گوشی تلفن همراه به‌آسانی اقدام به پرداخت صدقه کنند.  

سید ابوالفضل پرپنچی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان تهران گفت: این نهاد درصدد است با هدف اشاعه فرهنگ خیر و احسان از طریق استفاده از شیوه‌های نوین در پرداخت صدقات از طریق QR کد اقدام کند.

وی با بیان اینکه کدهای QR توسط نیروهای مشارکت‌های مردمی ادارات اجرایی کمیته امداد استان تهران به‌روی صندوق‌های صدقات خانگی نصب و امکان پرداخت از این طریق برای مشترکان فراهم می‌شود، افزود: با اجرای این طرح، تمامی مشترکان صندوق صدقات و نیکوکاران می‌توانند با داشتن کد QR اختصاصی خود و با استفاده از گوشی تلفن همراه به‌آسانی اقدام به پرداخت صدقه کنند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان تهران تصریح کرد: این اقدام در راستای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا از طریق پول، سهولت در پرداخت صدقات انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین کاربردهای کد QR ذخیره اطلاعات تماس است، گفت: کاهش زمان تخلیه، کاهش هزینه‌های اجرایی، اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی سریع به مشترکان، حذف قبوض کاغذی و ارائه رسید الکترونیکی و جلوگیری از استهلاک پول ملی از دیگر ویژگی‌های مهم این شیوه است.

پرپنچی با تأکید بر اینکه صدقات جمع‌آوری‌شده در بخش‌های مختلفی اعم از امور معیشتی، بهداشت، درمان و امور بیمه، مسکن، جهیزیه و تحصیل نیازمندان هزینه می‌شود، ادامه داد: هم‌اکنون 360 هزار صندوق صدقات فعال در استان تهران وجود دارد که از این تعداد 320 هزار صندوق در اختیار مشترکان خانگی و بقیه در قالب صندوق بزرگ و متوسط در سطح معابر، ادارات، مجتمع‌های تجاری و مدارس نصب‌ شده‌اند.

وی اضافه کرد: پرداخت الکترونیکی از طریق سامانه (ussd) از دیگر روش‌های پرداخت صدقه است که این سامانه توسط سیستم‌های اندروید (گوشی‌های هوشمند) قابل‌ استفاده و بر روی تمام سیم‌کارت‌های (دائمی و اعتباری) فعال است و کافی است بر روی گوشی خود کد دستوری #021* 8877* را شماره‌گیری کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران تصریح کرد: همچنین شماره‌گیری تلفن گویای 7355 نیز برای واریز کمک‌های مردمی از جمله صدقات در نظر گرفته شده است.

پست قبلی
افزایش ازدواج در دوران کرونا
پست بعدی
نشست صمیمانه با حضور استاندار آذربایجان شرقی

نوشته های مشابه

نظرات شما

استفاده از مطالب تحول اجتماعی برای مقاصد اجتماعی و فرهنگی با ذکر منبع بلامانع است.
كليه حقوق اين سايت متعلق به تحول اجتماعی مي باشد